Petru Krajčinovič možná znáte z blogu Zápisník zhýralé matky, kde glosuje nejen své zážitky, ale zamýšlí se nad různorodými tématy, jako je rodina, mateřství, seberealizace, osobní růst, móda či jídlo. Mimoto je také moderátorkou, spisovatelkou, scénáristkou a koučkou. Ani velká činorodost jí ale nezaručila, že o svou figuru jednou nepřijde. Dostat ji zpět ji potom stálo hodně velké úsilí.

Kolem pětačtyřicítky, kdy dvacet pět kilo navrch, se Petra rozhodla, že se svou váhou bude bojovat. Proti ní byl jednak zpomalující se metabolismus, jednak nevhodné metody a nedostatečné vedení ze stran výživových poradců. Nepomohlo samozřejmě ani to, že se ztrácela v množství nejrůznějších druhů diet a brzy už ani sama nevěřila tomu, že by se jí skutečně mohlo podařit zhubnout.

„Vlastně jsem pár let neuměla přesně definovat, co chci. Pořád jsem se bála, že mi někdo sebere jídlo, které miluju, a jen rozvolněně a nepřesvědčivě jsem prohlašovala, že potřebuju shodit. A tak jsem padala, byla samá boule a šrám, většinu času naštvaná, že nemůžu nebo nebudu jíst,“ popisuje Petra své zkušenosti a pocity z redukčních diet, které jí zakazovaly jíst celou řadu potravin.    

Potom ale natrefila na program Metabolic Balance. V čem se odlišoval od ostatních programů a diet? Odpověď tkví vlastně už v samotném názvu programu: jde o rovnováhu. Dlouhodobě mi v hlavě rezonuje slovo balanc, rovnováha. Pracuji s ním už druhou dekádu v koučování i v rámci osobního rozvoje a ve všech ohledech mi přináší úspěch. Vybalancovala jsem si v životě všechny důležité oblasti proto, abych byla spokojená,“ říká Petra. Jednu věc se jí ale zvládnout pořád nedařilo: častou chuť k jídlu.

Jak to, že se jí to povedlo právě s Metabolic Balance, a ne pomocí některé z předchozích metod hubnutí? Hlavní důvod úspěchu vidí Petra v tom, že jí nikdo „nevzal“ jídlo. Naopak: měla jíst vydatně a podle pravidel. A tak se jí po pěti letech podařilo dostat se ven z bludného kruhu opakovaného hubnutí bez dlouhotrvajícího efektu – a navíc mít znovu ráda své tělo. „Začala jsem konečně pořádně jíst a sportovat. Už osmým měsícem tak zjišťuji, že tělo je fantastický stroj s dokonale probíhajícími chemickými procesy – a že právě Metabolic Balance je prostředek k jejich spuštění. A protože všechno začíná v hlavě, je důležité, že tohle opravdu chci a vím, jak na to. Potom i ten nejtvrdohlavější člověk dobře spolupracuje,“ usmívá se dnes Petra, která zhubla o 23 kilogramů a v pase je o celých 24 centimetrů štíhlejší. „Ještě dvě kila a jsem v cíli.“

Výsledek? Vedle uvedených údajů je to především pozitivní nastavení mysli, bez kterého se nic neobejde, příval energie, ale i větší mentální svěžest. Pokud jde o čistě fyzickou stránku, i tam Petra zaregistrovala několik změn: přestala ji bolet kolena, esíčka (křížokyčelní klouby) a klenba na pravé noze. To nejdůležitější ale je, že Petra nejenže získala zpět svou někdejší figuru, ale cítí se zdravá a šťastná: „Základem úspěchu je správně nastavené myšlení. Metabolic Balance vidím jako prostředek, jak uzdravit tělo – je to krásně propojený kruh, ze kterého nechci ven!“