Převážná část lidí se aspoň někdy v životě pokusí zhubnout. Mnohým z nich se však nepodaří udržet si vytouženou váhu dlouhodobě. Na vině je obvykle nevhodný způsob redukce váhy. Často jde o drastické diety, které není vůbec snadné – a ani žádoucí – dodržovat po delší dobu. Jakmile se pak člověk vrátí ke svému obvyklému životnímu stylu, nejenže nabere zpět shozená kila, ale ještě získá pár navíc. Další kolečko hubnutí tak začíná z ještě horší výchozí pozice než předtím. Jak se z tohoto bludného kruhu dostat a těšit se z dobré postavy trvale? Klíč je v celkové změně stravovacích návyků, kdy svému tělu dodáte takovou výživu, jakou potřebuje.

Jak se jojo efektu úspěšně vyhnout?

Pokud se rozhodnete vyzkoušet program Metabolic Balance, nemusíte se jojo efektu vůbec obávat. Metabolic Balance není žádná rychlá dieta, ale program uvádějící do rovnováhy látkovou výměnu. Zakládá se na dlouhodobých a neustále aktualizovaných vědeckých poznatcích a je určený k trvalému používání. A právě v tom je rozdíl mezi ním a různými dietami, které se obvykle zaměřují na krátkodobý úbytek hmotnosti.

Pokud se budete stravovat skutečně vyváženě, zhubnete zcela přirozeně pomocí optimálně probíhající látkové výměny. Nejenže se budete moci radovat z trvalého efektu, ale současně také výrazně snížíte riziko úbytku svalové hmoty, vzniku diabetu, vysokého krevního tlaku a řady dalších zdravotních potíží. A co je nejdůležitější: budete se cítit dobře a plní energie, nikoli stresu z toho, co všechno nemůžete jíst.