Společnost Metabolic Balance GmbH & Co. KG byla založena Dr. med Wolfem Funfack, internistou a specialistou nutriční medicíny, ve spolupráci s Dipl.-Ing.,Silvií Bürkle, pro lékaře a nutriční specialisty.

Metabolic Balance GmbH není zdravotnické zařízení.

 

Zaměstnanci společnosti Metabolic Balance GmbH & Co. KG ani jednotliví poradci Vám nemohou poskytnout lékařskou pomoc, ani diagnózu. Mohou Vám poskytnout výhradně poradenství formou rad a tipů týkajících se individuální správné a zdravé výživy. Všechny informace poskytnuté společností Metabolic Balance® by neměly být žádným způsobem považovány za lékařskou pomoc, diagnózu a terapii, pokud nepochází přímo od lékaře. Prokazatelně nemocné osoby by se měly předem poradit s lékařem.

Těhotné a kojící ženy se nemohou účastnit programu Metabolic Balance®. Jídelní plány nelze rovněž vystavit pro osoby se selhávající funkcí ledvin a jater. Ani v případě, že na základě údajů získaných z diagnostiky od Vás, existuje podezření na závažné onemocnění, nelze vystavit jídelní plán.

Pokud jste s obezitou v lékařské péči, pokud Vám lékař doporoučil dodržovat určitou dietu, nebo pokud užíváte léky předepsané lékařem, měli byste předem konzultovat s ošetřujícím lékařem, zda je vstup do programu Metabolic Balance® vhodný. Pokud trpíte, nebo jste trpěli onemocněním, při které by byl úbytek na váze  nevhodný, měl by o vhodnosti realizace programu Metabolic Balance® rozhodnout lékař.