Petra Fürbachová je zdravotní sestra, která je momentálně na mateřské dovolené s malým synem. Ačkoli v práci pečovala o jiné lidi, sama na sebe v průběhu let tak trochu zapomněla. K nárůstu hmotnosti navíc svou měrou přispělo také těhotenství. Petra to ale nevzdala: „Když bylo mému synovi osm měsíců, rozhodla jsem se, že bude mít sice už starší, ale nikoli obézní maminku,“ vzpomíná dnes na počáteční impulz, který ji přiměl ke změně.

Když se rozhodla pro Metabolic Balance, bylo jí přesně čtyřicet let a při výšce 158 centimetrů vážila 112 kilogramů. „Začala jsem – a stravování Metabolic Balance mě chytlo. Jednoduchá jídla podle plánu mi zachutnala a mému tělu dělala dobře. Za tři měsíce bylo rázem fuč 25 kilo,“ popisuje Petra svůj první velký úspěch. Elán, se kterým se pustila do změny stravování a zkoušení nových receptů, se tím samozřejmě ještě znásobil. Nastartování optimální látkové výměny ještě podpořila tím, že začala víc chodit: bez procházek s kočárkem to totiž stejně ani jinak nešlo. Petru ale procházky bavily, a tak k nim brzy přidala i běhání – jak sama říká „s kočárkem i bez“. Po 14 měsících Petra vážila 69 kilogramů a od vysněné hmotnosti ji dělilo už jen posledních sedm. Radost a celá řada pozitivních změn se dostavila ale už dlouho předtím.

Co Petru překvapilo asi nejvíc, byl obrovský posun v jejím životě, pokud jde o obyčejný každodenní život a interakce s dalšími lidmi. Začalo to na dětském hřišti, kde mohla se synem dovádět, jak se jí zachtělo: byla zkrátka mrštnější a pružnější. Skvělým zážitkem byla i rodinná dovolená u moře. „Konečně jsem si mohla obléci šatičky a cítit se opět jako žena,“ pochvaluje si. Velké podpory se jí na cestě za zdravým a štíhlým tělem dostalo také od manžela: „Ve svém muži jsem našla oporu, podporu a kolikrát i obdiv,“ oceňuje Petra přístup svého partnera.

Tím nejdůležitějším ale zůstává fakt, že Petra si s Metabolic Balance vylepšila nejen postavu, ale především své zdraví a celkovou radost ze života. „Je krásné cítit se krásně, fit a zdravě. Jsem šťastná a vyrovnaná. Ve svých 41 letech jsem si splnila své sny, mít milující rodinu a cítit se skvěle ve svém těle,“ uzavírá s úsměvem.