Než se Drahomíra Jiráková stala klientkou revitalizačního centra Ajurvéda MB v Mladé Boleslavi, byla ke své budoucnosti skeptická. „Vážila jsem 100 kilo, léčila se s vysokým tlakem a vysokým cholesterolem, byla jsem unavená – a k tomu všemu jsem měla minimální sebevědomí a chuť se sebou něco zásadního udělat,“ popisuje s odstupem začátky své cesty za lepším zdravím. Naštěstí jí ale jedna kamarádka doporučila zmíněné revitalizační centrum, kam se Drahomíra následně vypravila na pohovor. „Dnes si myslím, že to bylo v pravý čas,“ říká.

Centrum Ajurvéda MB navštěvuje od října 2018 a s průběhem péče je maximálně spokojená: „Dostala jsem se do rukou výjimečných žen, ke kterým jsem hned od počátku chovala plnou důvěru. Celková atmosféra, respekt a chování lidí, se kterými jsem měla možnost se v ajurvédském centru setkat, jsou pro mě velmi důležité. Cením si nejen znalostí a profesionálního přístupu tamních terapeutek, ale i jejich laskavosti a vlídnosti,“ shrnuje Drahomíra své zkušenosti.

Zhubnout se přitom snažila už předtím, bohužel však bez trvalého účinku. „O různých dietách, jako je vajíčková, krabičky, polévky, koktejly a podobně, bych mohla napsat knihu nebo přednášet na vysoké škole,“ usmívá se Drahomíra. Dodává, že všechny tyto pokusy o snížení váhy a úpravu stravovacího režimu jí přinesly jen krátkodobý výsledek, po kterém se vždy dostavil jo-jo efekt.

A jak to probíhalo v revitalizačním centru Ajurvéda MB? Na základě detailních laboratorních výsledků jí výživová poradkyně Jarmila Klacková podle programu Metabolic Balance vypracovala stravovací plán a určila zásady, které byly na míru právě jí. Stravování a přípravu jídla podle principů Metabolic Balance popisuje Drahomíra jako zásadní, příjemné a objevné. „Klady Metabolic Balance jsem viděla už v přípravě jídla na míru a vaření pouze z čerstvých surovin bez jakékoli chemie. Příprava jídla i jídlo samotné jsou teď pro mě potěšením,“ říká. Svou roli sehrály vedle komplexu rad a doporučení také masáže. To vše jí podle jejích slov výrazně změnilo život.

Nyní váží o 16 kg méně a lékařka ukončila léčbu vysokého tlaku a vysokého cholesterolu: Drahomíra ji už totiž nepotřebuje. „Nejen že jsem se zbavila léků na vysoký tlak a cholesterol, ale mám také výrazně lepší náladu a celkově se cítím podstatně lépe. A v neposlední řadě také lépe vypadám, což potvrzuje můj muž i všichni moji známí,“ popisuje spokojeně účinky programu Metabolic Balance.

Tou největší „výhrou“ ale je, že získala celkově mnohem větší chuť do života a změna životního stylu se jí podařila i ve vyšším věku: „Je mi už 66 let – a to je věk, kdy mnoho lidí na změny rezignuje,“ říká. O to větší inspirací může být pro nás ostatní.