Paní Alice bojovala ve svém životě s nadváhou víckrát. Naposledy to bylo poté, co prodělala určité zdravotní problémy a přestala kouřit. V minulosti jí pomohla společnost STOB, díky které shodila 20 kg, a tak zkusila zopakovat postupy, které si z té doby pamatovala. K jejímu překvapení ale tentokrát nijak výrazněji nezafungovaly. Vyzkoušela ještě další dietu, ale se stejným výsledkem – po čase se navíc dostavil obávaný „jojo“ efekt. „Řekla jsem si, že s tím prostě musím něco dělat. Znáte ten pocit, kdy se rvete do oblíbených riflí a nedotáhnete zip nebo šaty nejdou přetáhnout přes boky… Rozhodla jsem se chodit do studia MODELACE v Poděbradech a cvičit s Vacu-Shape,“ popisuje Alice své potíže s hubnutím a vůli to nevzdat.

Uběhly asi tři týdny, ale kýžený efekt se opět nedostavil, což už Alici opravdu znepokojilo. „Pak mě oslovila paní Hemerová, zda nechci zkusit program Metabolic Balance, že opravdu funguje,“ vzpomíná na první setkání s tímto konceptem stravování. Zároveň ale neměla vůbec pocit, že by jí mohl pomoci: „Myslela jsem si, že přece jím zdravě,“ říká dnes s úsměvem. „Paní Hemerová mi ale vysvětlila, že v Metabolic Balance jde o sestavení jídelního plánu na základě vyhodnocení krevních testů, tedy že jde o výběr stravy vhodné specificky pro mé tělo. Tělo tyto potraviny zpracuje hned, nezatěžuje se a nedochází k překyselení organismu. Tuk pak může snáze odejít,“ dodává Alice.

Výsledky i plán stravování obdržela zhruba do týdne. Nadto jí konzultace s poradkyní Metabolic Balance dodala ještě další motivaci. „Hned jsem začala vařit podle plánu. Vím, že jsem jedla zdravě i předtím, ale jak ukázaly testy, pro mé tělo nebyla například vhodná sója, vepřové maso, brambory, květák, zelená paprika nebo ovesné vločky. Zařadila jsem více luštěnin, cizrnu, fazole, vybrané ryby, kuřecí, kachnu, zeleninu – a naopak úplně vyřadila pšenici. Výjimkou byl žitný chléb, který jsem si zamilovala,“ popisuje Alice největší změny ve své výživě. Jedla třikrát denně a dodržovala pauzy v délce pěti hodin. Dopřávala si i dezert v podobě ovoce a kávy. Z vaření si současně udělala koníček: bavilo ji vymýšlet nové recepty a jídla si fotit.

„Našla jsem si v tom zábavu a zároveň jsem také chodila cvičit. Do tří měsíců a něco jsem měla dole asi 15 kg. Cítila jsem se daleko lépe, vyběhla jsem schody rychleji a konečně mi byly všechny věci z mého šatníku,“ říká spokojeně Alice. Důležité je ale podle ní i to, že na jídlech, která v současnosti jí, si pochutná víc než na dřívější stravě. „V tom mi program Metabolic Balance změnil život,“ podotýká a dodává: „Cítím se daleko lépe a ráda bych poděkovala všem, kdo při mně po celou tu dobu stáli – celému týmu MODELACE Poděbrady a paní Monice Hemerové a jejímu vedení při Metabolic Balance.“